13 – 14 decembrie 2019

Afis conferinta Wind of ChangeConferința „The Wind of Change: 1989 East European Revolutions in historical perspective. Systemic, Regional and National Perspectives” (13 decembrie) și Atelierul/workshop pentru studenți, masteranzi și doctoranzi: „Sursele istorice ale anului revoluționar 1989” (14 decembrie)
Departamentul de Studii Internaționale și Istorie Contemporană al Facultății de Istorie și Filosofie, Universitatea Babeș-Bolyai, cu sprijinul Fundației Konrad Adenauer Stiftung, vă invită să participaţi la conferința internațională: „The Wind of Change: 1989 East European Revolutions in Historical Perspective. Systemic, Regional and National Perspectives” care va avea loc în perioada 13 decembrie 2019 în cadrul Facultății de Istorie și Filosofie a Universității Babeș-Bolyai din Str. Napoca, nr. 11, Aula Ferdinand. .