24 octombrie 2024

Lansarea volumului Ruperea blestemului. Revoluția română din Decembrie 1989, Cătălin Ranco Pițu

În contexul împlinirii a 35 de ani de la Revoluția din Decembrie 1989, Biblioteca Centrală Universitară „Lucian Blaga” din Cluj-Napoca organizează lansarea volumului Ruperea blestemului. Revoluția română din Decembrie 1989 de Cătălin Ranco Pițu.
Evenimentul va avea loc în data de 24 octombrie 2024, începând cu ora 12.00, în Sala de conferințe „Ion Mușlea” a Bibliotecii Centrale Universitare „Lucian Blaga” din Cluj-Napoca, strada Clinicilor nr. 2. Invitatul special al evenimentului va fi Cătălin Ranco Pițu, fost procuror militar-șef al Secției Parchetelor Militare și autorul lucrării.
Pentru informaţii suplimentare despre eveniment, vă rugăm să ne contactaţi pe adresa de mail: adiboda@gmail.com