29 septembrie – 18 octombrie 2022

Excursie tematică “European youth today - Europe's leaders of tomorrow”

Departamentul de Studii Internaționale și Istorie Contemporană, Facultatea de Istorie şi Filosofie, organizează, în data de 18 octombrie 2022, Excursia tematică “European youth today - Europe's leaders of tomorrow”.

Obiectivele turistice vizate sunt: Salina Turda, Castrul Roman Potaissa, Muzeul de Istorie Turda şi Mormȃntul lui Mihai Viteazul.

Programul excursiei cuprinde: competiţii, jocuri pe echipe, prelegeri, tururi ghidate, muzică (UBB Folk Group), distracţie şi multe poze.

Grup ţintă: 27 de studenţi, de la Facultatea de Istorie şi Filosofie, nivel licenţă, masterat şi doctorat.

Vrei să începi anul universitar cu o activitate dinamică?

Vrei amintiri inedite alături de colegii tăi şi profesorii din cadrul Departamentului de Studii Internaționale și Istorie Contemporană?

Te aşteptăm să te înscrii, printr-un email, la adresa claudia.iov@ubbcluj.ro.

Completează formularul şi trimite-l până în data de 04.10.2022!