30 aprilie – 30 mai 2010

Conferinţa naţională anuală de Logică: Recurenţă, demonstraţie şi adevăr

Departamentul de Filosofie, Centrul de Studii Logice organizează vineri, 28 mai 2010, Conferinţa naţională anuală de Logică: Recurenţă, demonstraţie şi adevăr

Universitatea Babeş-Bolyai

Facultatea de Istorie şi Filosofie

Departamentul de Filosofie

Centrul de Studii Logice

organizează

CONFERINŢA NAŢIONALĂ ANUALĂ DE LOGICĂ

cu tema

RECURENŢĂ, DEMONSTRAŢIE ŞI ADEVĂR

Vineri, 28 mai, 2010, Sala 8, Et. I, Ora 9.30, Clădirea Centrală a Universităţii,

Strada M. Kogălniceanu, Nr.1.

Persoane de contact: Conf. dr. Virgil Drăghici, (vidra007@gmail.com)

Lect. dr. Marcel Bodea, (bodeamarcel@hotmail.com)

Durata prezentării lucrării este de 30 minute. Expunerea va fi urmata de răspunsurile autorului la întrebările puse.

Lucrările Conferinţei, redactate integral in limba engleză, vor fi reţinute pentru publicare în LOGOS ARCHITEKTON-Journal of Logic and Philosophy of Science, Vol 4, No 1.

Participarea la Conferinţă va trebui anunţată pîna în 20 mai (inclusiv), prin comunicarea numelui participantului, afilierea şi titlul lucrării.

Nu se percepe taxa de participare.

Universitatea Babeş-Bolyai asigură, contra cost, cazarea (pentru 27/28 şi/sau 28/29 mai) şi masa, la Hotelul Universităţii, respectiv la Restaurantul Universităţii.