30 mai 2018

Departamentul de Studii Internaționale și Istorie Contemporană vă invita la prelegerea:
Faith-based diplomacy and religious peacebuidling: countering the negative face of religion in global politics.

Conferinţa va fi susținuntă de doamna Joanna Kulska, conf.univ. dr., Universitatea din Opole, Polonia.
Evenimentul va avea loc:

• - miercuri, 30 mai de la ora 18:00 în sala Silviu Dragomir (Institutul de Istorie, str. Napoca nr. 11)
  • - joi, 31 mai de la ora 14:00 în sala Vătășianu (Cladirea Echinox).