13 mai 2019

Invitaţie la conferinţe

Invităm toate persoanele interesate la prelegerile domnului conf. dr. Tomasz Pudłocki, de la Departamentul de Istorie al Universității Jagiello din Cracovia care vor avea loc pe data de 13 mai 2019, în cadrul programului CEEPUS.

1. Intellectuals and Leisure Time in the Habsburg Empire, susținută între orele 11.00-13.00, în sala Silviu Dragomir de pe str. Napoca 11
  2. Travel and Gender in the 19th century Central Europe, susținută între orele 14.00-16.00, în sala Lucian Blaga din clădirea centrală al Universității Babeș-Bolyai de pe str. Kogălniceanu nr. 1.