Universitatea Babeş–Bolyai, Cluj-Napoca - Facultatea de Istorie şi Filosofie

Prima pagină > Conferinţe, Evenimente > Lansări de carte: Pseudo-Aristotel, Cartea despre măr şi moarte; Hans von (...)

Lansări de carte: Pseudo-Aristotel, Cartea despre măr şi moarte; Hans von Arnim, Fragmentele stoicilor vechi: Zenon şi discipolii lui Zenon

Marţi 14 iunie 2016, de Mihai Maga

Vă adresăm invitaţia de a participa marţi, 14 iunie, de la ora 14, la Librăria Humanitas din Cluj, la lansarea a două noi volume:

• Pseudo-Aristotel – Cartea despre măr şi moarte (ediţie bilingvă, traducere din limba latină, studiu şi îngrijire critică de Ioana Curuţ, editura Ratio et Revelatio, Oradea)
  • Hans von Arnim – Fragmentele stoicilor vechi: Vol. I. Zenon şi discipolii lui Zenon (ediţie bilingvă, traducere de Cristian Bejan, Filotheia Bogoiu, studiu introductiv de Filotheia Bogoiu, editura Humanitas, Bucureşti)

Invitaţi: Ioana Curuţ, Alexander Baumgarten