14 – 26 septembrie 2020

Şcoala de toamnă Politici Sociale în comunismul românesc

Politici Sociale în comunismul românesc

Școala de Toamnă Politici Sociale în comunismul românesc își va desfășura a cincea sa ediție în perioada 21-26 septembrie 2020.

Date fiind condițiile de sănătate publică, ea se va desfășura exclusiv în spațiul virtual, fiind derulată în direct (în formula webinariilor, workshop-urilor, conferințelor virtuale) sau asincron (activitățile de pregătire și redactare a articolelor pentru seminariile de specialitate).

Evenimentul se adresează masteranzilor și doctoranzilor de la Facultățile de Istorie din România, specializați în studierea perioadei contemporane, la nivel avansat, fiind organizată în cadrul Departamentului de Studii Internaționale și Istorie Contemporană a Facultății de Istorie și Filosofie din Universitea Babeș-Bolyai în parteneriat cu Fundația Konrad Adeanuer și cu Fundaţia Academia Civică - Memorialul Victimelor Comunismului şi al Rezistenţei din București și Sighetu Marmației.

Pentru detalii, program, și materiale asociate acestui program vă rugăm să accesați https://contemporana.ro/