"Babeş-Bolyai" Tudományegyetem
Tőrténelem és Filozófia Kar
Filozófiai Tanszékcsoport
Eristikon - Filozófiai diákfolyóirat
 
Rozalia Diana Mantzoros - A fül
A 2008 március 13-án tartott Önképzőköri találkozó alkalmából rendezett kiállításról.
 
Rozalia Diana Mantzoros Görögországban született 1986 május 15-én. Édesapja görög, édesanyja román asszony. Kolozsváron telepedvén le, 1993 és 2001 között itt először a Waldorf Líceumban tanul, 2005-ben pedig a "Romulus Ladea" Képzőművészeti Líceumban végez. Jelenleg a kolozsvári Művészeti és Design Egyetem Dekoratív Művészeti Karának a hallgatója.

2004-ben Első Díjat nyert egy országos kerámiai versenyen. "Ekkor láttam be, hogy mi az én életem útja és értelme, hogy "művésznek" lenni nem azt jelenti mint festőnek, szobrásznak, építésznek stb. lenni, hanem mindezeket együttesen. Művésznek lenni azt jelenti, mint élni tudni minden révén amit csinálsz...Az élet pedig a lét tökéletesedésének a folyamata. A művészet az életből ered, része az életnek, a művészet élet illetve az élet művészet... És igazából, élni tudni is művészet... Ezzel azt akarom mondani, hogy alkotás nélkül nem élhetsz; az olyan mint amikor lélegzel."

Az alkotás az "Insolitt összefüggések" égisze alatt keletkezett és azzal kell felvezetni, hogy: "Ne nevessetek ti modern emberek! A dolgok rejtett szépségét nem a gépkocsik rohanásából lehet felfedezni!" Ez az idézet arra készteti az ifjú művésznőt, hogy elgondolkozzék: "Az életnek saját ritmusa van, az Univerzumnak is saját a ritmusa és ha mi megpróbáljuk azokat felgyorsítani, ezzel csak az űrök és a csomósodások diszharmóniáját keltjük."

Az alkotás témája egy figuratív tárgynak egy másikkal való asszociációjában áll, a formák plasztikus kifejezőerejét hangsúlyozva.

A miniatűr gépkocsik egyenként lettek kialakítva, égetve és festve. Mindegyiknek megvan a maga saját meséje.

Technikai vázlat

A prototípusnak az agyagból való elkészítése után, egy matricába töltődik a kerámiai anyag. Amely azután állandó hőmérsékleten szárad, vigyázva arra, hogy ne legyen nedvességnek vagy a léghuzatnak kitéve. Száradás után az alkotást egy speciális kemencében, több mint 800°C-on égetik ki. (Az égetési hőmérséklet persze a használt anyagtól is függ.)

Kapcsolat: mantzoros_diana@yahoo.com
 
A fül
 
Tanulmány: Portré
 
Betűk
 
 
 
Tanulmány: Szín
 
Tanulmány: Színmodul
 
Kerámiamodul
 
Vissza