2-es

(Filozófiai esszé írására)

Jótékonysági előadáson

Tisztelt kollegák!

Amint arról Pál Zoltán kollegánk már írt nekünk, a Földrajz Karon tanuló Salat Zsuzsát leukémiával diagnosztizálták, és sürgősen csontvelő-átültetésre szorul. A műtétet Marosvásárhelyen végzik, ez és az utókezelés több tízezer euróba kerül. Amikor a hírt megkaptam, támadt az ötletem, hogy a magyar tagozat fogjon össze, és előadóművészetben tehetséges csoportjaink lépjenek fel egy jótékonysági előadáson. Nos, ez megvalósul, mert dr. Péter Éva és Dr. Windhager Geréd Erzsébet tanárnők szervezésében fellépnek a Református Hittanképző Karhoz tartozó kórusaink és más meghívottak is.

A Babeş-Bolyai Tudományegyetem magyar tagozata összefog, és a koncertre, minden csatornát kihasználva meghívom a kolozsvári polgárokat, jöjjenek el, és adakozzanak tehetőségük szerint.

Mehívom önöket is erre a fellépésre, 2008 március 7-én, pénteken, 18 órára, a Farkas utcai református templomba.

Köszönöm mindazoknak, akik a szervezésben eddig is segítettek: a már készülődő előadóknak és vezetőiknek, a Kolozsvári Magyar Diákszövetség elnökének, Zsigmond József jogászhallgatónak, Fazekas Zsolt lelkipásztornak, a sajtónak, és legfőképpen Pál Zoltán kollegánknak, aki példűt mutatott arról, hogyan érdemes évfolyamvezető tanárnak lenni.

Vackán Emese munkatársam plakátot készített, melyet egyetemszerte terjesztünk, a sajtót értesítettük, a templomokban a rendezvényt hirdetni fogják vasárnap.
Magyari Tivadar
rektorhelyettes

Műsor:
  • A kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem Kamarakórusa Vezényel: Windhager Geréd Erzsébet
  • A Babeş-Bolyai Tudományegyetem Református Tanárképző Karának Kórusa Vezényel: Péter Éva
Köpeczi Kirkósa Júlia - ének
Majó Zoltán - blockflöte
Windhager Geréd Erzsébet - orgona
Bognár Noémi - orgona

Műsoron: M. Duruflé, Kodály Zoltán, S. Rachmaninov, G. P. Palestrina, J. S. Bach, Gárdonyi Zoltán, H. Walter művei.

PÁLYÁZAT KÖZÉPISKOLÁSOKNAK
(Filozófiai esszé írására)

Kedves középiskolás diákok!

Két idézetet ajánlunk nektek továbbgondolásra:
  1. "Minden, amit teszek, rólam szól." - Rainer W. Fassbinder (1945-1982), német filmrendező jelmondata.
  2. "Röplapokon, brosúrákban, folyóiratcikkekben és plakátokon kell kifejleszteni azokat a kevéssé feltűnő formákat, melyek a tevékeny közösségeknek jobban megfelelnek a könyv nagyigényű, egyetemes gesztusánál." - Walter Benjamin (1892-1940) német filozófus Egyirányú utca c. művéből.
Írásaitokban követhetitek a szabad, kötetlen esszéműfaj szabályait, vagy a tankönyvben szereplő esszémodellek szerkezetét. Felhasználhatjátok mindkét vagy csak az egyik-egyik idézetet.

A pályázat meghirdetője a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem Filozófia Tanszékcsoportjának magyar tagozata, támogatója a Bolyai Társaság, résztvevői pedig a 2008-ban érettségiző diákok lehetnek. Az A4-es lapokon kézzel írott, vagy nyomtatott, 3-5 oldal terjedelmű jeligés pályaműveket postai úton a Bolyai Társaság címére küldjétek el április 25-ig (postai bélyegző dátuma). Cím: Societatea Bolyai 400110 Cluj-Napoca, Of. Poştal 1. C.P. 317. Küldeményetekhez mellékeljetek egy lezárt borítékot, amely tartalmazza a pályázó személy nevét (az iskola és az osztály feltüntetésével), valamint értesítési címét (lakcím, telefon, e-mail). Ezeket a borítékokat az eredményhirdetéskor bontjuk fel.

A pályamunkákat kidolgozott szabályzat alapján a tanszék oktatóiból álló bizottság 1-100 ponttal értékeli. Az elbírálás szempontjai között egyaránt szerepel az íráskészség, valamint az, hogy a pályázó hogyan érvényesíti a mindennapi életben végzett megfigyeléseit, hogyan tudja felhasználni a rendelkezésére álló filozófiai ismereteket a tapasztalatai elemzése, értelmezése során, s mennyire képes egy világos, összefüggő gondolatmenetet felépíteni és érvekkel alátámasztani.

Az első három helyezettet díjazzuk: I. díj - 200 RON; II. díj - 150 RON; III. díj - 100 RON. Valamennyi díjazott oklevelet kap, és könyvjutalomban részesül. A szervezők vállalják a legjobb pályamunkák megjelentetését.

A legalább 70 pontot elért pályamunkák szerzői a felvételi versenyen kívüli beiratkozási lehetőséget nyernek a 2007/2008-as tanévre a BBTE-re, a filozófia szak magyar tagozatán meghirdetett államilag támogatott (tandíjmentes) helyekre, a rendelkezésre álló helyszám valamint a kapott pontszám csökkenő sorrendje függvényében.

Az eredményhirdetésre Kolozsvárt, a BBTE Filozófia Tanszékén kerül sor a május 10-én szervezett filozófusnap alkalmából. A pályázók írásbeli értesítést is kapnak a pályázat eredményéről.

Az előző évek nyertes pályázatai elektronikus formában megtalálhatók a hiphi.ubbcluj.ro/eristikon/ webcímen. A Filozófia Tanszékcsoport magyar tagozatának ügyvezetője révén bármikor kapcsolatba léphettek velünk: Madaras Emőke, madaras_emoke@yahoo.com.
Kolozsvár, 2008. január 7
A szervezőbizottság nevében,